CARTIER VE SAAT YAPIMISTİL


İlk saatler 1853'ten itibaren Maison'un kayıtlarında görünmeye başladı: erkekler için cep saatleri ve ayrıca kadınlar için kolye, broş ve şato şeklinde saatler.Yıllar geçtikçe, Cartier saatçilik, 1904'te Santos de Cartier saatinin yaratılmasıyla sembolize edilen tasarım kavramına odaklanarak kendini farklılaştırdı: kola takılmak üzere tasarlanmış ilk modern saat.

Cartier saatçilik mirası sürekli gelişiyor ve Maison'un yeni versiyonlar aracılığıyla zamansız klasiklerin şekillerini yeniden gözden geçirmesine izin verirken, tarihi modele mümkün olduğunca sadık kalırken, günümüzün gereksinimlerini karşılayan modernleştirilmiş ergonomiye sahip.

TASARIM KÜLTÜRÜ


Cartier için her şey tasarımla başlar. Her tasarımda ödün vermeyen bir özellik, temiz ve hassas bir çizgidir.

Bu görünüşte radikal konsept, Maison'un imzası haline geldi. Tank, Santos, Panthère, Ballon Bleu: Bu benzersiz ve ikonik koleksiyonlar anında fark edilir ve yaratılışın 4 ana ilkesine dayanır: çizginin saflığı, şeklin doğruluğu, oranların kesinliği ve değerli ayrıntılar. Tasarımlarının zekası, onları hem zamanlarına hem de geleceklerine kusursuz bir şekilde yerleştirir. Hepsi tekrar tekrar keşfedilebilir ve Cartier'nin zaman içinde geliştirmeye cesaret ettiği sınırsız bir yaratıcı enerji kaynağı olarak sohbetlere ilham vermeye devam ediyor.


Type caption for image (optional)

Tank

1917'de Louis Cartier, yeni bir saat şekli yaratmak için Tank saatinin saflığından ilham aldı. Tank saatinin iki paralel markası onun imzasıdır. İşin sırrı, çizgiler ve şekiller arasındaki dengede, tasarımdan kaynaklanan ve Tank'a olağanüstü zarafetini veren hacim ve uyumda yatıyor.


Type caption for image (optional)

Santos de Cartier

1904'te Louis Cartier, havacı Alberto Santos-Dumont'un dileğini yerine getirdi: Cep saatini kontrol etmek için kontrolleri bırakmak zorunda kalmadan uçarken zamanı söyleyebilmek. Cartier, yuvarlak saatlerin hakim olduğu bir dünyada, geleneksel olarak saatçiliğe gizlenmiş vidalarla bezel üzerinde görünür bırakılan kare bir saat hayal ederek çığır açtı. Yuvarlak kenarlar, simetrik eğimler ve bileziğe doğru birleşen kavisli boynuzlar, bu tasarım öğeleri Santos'u tanımlar. Orijinal hassasiyet, Cartier'in Santos saatinin orantılarını zamana göre yeniden işlemesine olanak tanır.


Type caption for image (optional)

Panthere de Cartier

İlk olarak 1980'lerde yaratılan Panthère saati, en üst düzey mücevher saatidir. Anında tanınabilen Panthère saat, adını bilek etrafında baştan çıkarıcı bir şekilde dolanan halkalarla kedi şehvetini yansıtan bileziğinden alır. Yuvarlatılmış köşeleri, incelikli görünür perçinleri ve Cartier'nin tüm saatçilik kodlarını gösteren kadranı ile zarif kare kasa ile zarafeti zarafet üzerine katmanlayan ikonik bir stildir.


Type caption for image (optional)

Ballon Blue De Cartier

2007'de yeni bir yuvarlaklık vizyonundan yaratılan Ballon Bleu kasasının hem ön hem de arka tarafı kubbelidir. Kasaya entegre edilmiş simgesel taç kapağı, onu anında tanınabilir kılıyor. Cartier, bu saatle büyük saatçilik geleneğine saygılarını sunuyor ve tren yolunu dönüştürerek, mavi balonu tanıtarak ve kubbeli safir kristalin optik yanılsamasını ekleyerek kodlarına yeni bir dokunuş getiriyor.


Type caption for image (optional)


Daha fazlası için tıklayınız...