KARŞINIZDA YENİ BLACK BAY CERAMIC


Type caption for image (optional)

TUDOR, sıra dışı bir saat ve markanın teknik uzmanlığının sembolü olan, mat siyah kasa, Manüfaktür Kalibre ve METAS’ın verdiği Master Chronometer sertifikasına sahip Black Bay Ceramic modelini tanıtıyor.

Type caption for image (optional)

BIG CROWN VE “SNOWFLAKE” İBRELER

Black Bay, en özgün özelliklerini markanın geçmişindeki modellerden alır. Genel hatlarıyla bombeli kadran ve saat camında, ilk TUDOR dalış saatlerinden esinlenilmiştir. Çarpıcı kurma kolunu, 1958 tarihli, 7924 referanslı ve Big Crown adı verilen ünlü modelden alan saat, “Snowflake” (kar tanesi) olarak bilinen kendine has köşeli ibrelerini ise 1970’li yıllarda Fransız Donanması tarafından kullanılan TUDOR saatlerine borçludur.

Type caption for image (optional)

TUDOR MANÜFAKTÜR KALİBRE MT5602

TUDOR 2015’te, tarihinin ilk Manüfaktür Kalibresini lanse etti. Mükemmel hassasiyete ve kanıtlanmış sağlamlığa sahip yüksek performanslı mekanizma TUDOR MT5602 Manüfaktür Kalibre, 70 saatlik güç rezervi sunar. Bu da, örneğin cuma akşamı saati kolundan çıkaran ve pazartesi sabahı yeniden takan kullanıcının saati kurmaya gerek duymayacağı anlamına gelir.

YENİ KALİBRE MT 5602-1U

Black Bay Ceramic modeline güç sağlayan Manüfaktür Kali̇bre MT5602-1U, saat, dakika ve saniye işlevlerini gösterir. TUDOR Manüfaktür Kalibrelerin kendine has finisajına sahiptir ancak tamamen siyahtır ve saatin genel görünümüyle uyum içerisinde olarak özgün performansını vurgular. Siyah tungsten monobloktan rotoru deliklidir ve kumlanmış detaylarla saten fırçalanmıştır. Ana plaka ve köprülerin birbirini izleyen cilalı ve kumlanmış yüzeyinde ise lazerle yapılmış süslemeler vardır.

Yapısı, iki noktaya sabitlenmiş sağlam travers denge köprüsüyle desteklenen değişken ataletli denge çarkı gibi, sağlamlık ve hassasiyet sağlamak için tasarlanmıştır. Antimanyetik silikon denge yayıyla Manüfaktür Kalibre MT5602-1U, 5 saniyelik (0 +5) bir tolerans aralığında çalışabilir.

Diğer bir dikkate değer özellik, Manüfaktür MT5602-1U Kalibrenin güç rezervinin “hafta sonuna dayanıklı” oluşudur: Bu, 70 saat için METAS tarafından sertifikalandırıldığı anlamına gelir; cuma akşamı saati kolundan çıkaran ve pazartesi sabahı yeniden takan kullanıcı, saati kurmaya gerek duymayacaktır. Siz hafta sonu dinlenmek isteyebilirsiniz, ama saatiniz asla.

Type caption for image (optional)

ÇELİK BİLEZİK, ESKİTİLMİŞ DERİ KAYIŞ VEYA UYUMLU RENKTE KUMAŞ KAYIŞ

Black Bay modelinin çelik bilezikli, katlanır tokalı eskitilmiş deri kayış veya tokalı kumaş kayışlı versiyonları mevcuttur. Çelik bilezik, markanın 50 ve 60’lardaki perçinli bileziklerinden ilham alınarak yeniden çalışılmıştır. Bu bilezikler, bağlantıları görünür biçimde bileziğin kenarına bağlayan perçin başlarının yanı sıra basamaklı yapısıyla da tanınırdı. Black Bay Ceramic, hibrit deri ve kauçuk kayış ve de ücretsiz bir siyah kumaş kayışla sunulur.

Type caption for image (optional)

İŞLEVSEL VE GÜVENİLİR BİR ARAÇ

TUDOR dalış saatlerinin tarihi, 7922 referanslı modelin 1954 yılında piyasaya sürülmesiyle başlar. Ergonomik, kolay okunur, hassas ve sağlam dalış saatlerinin ilk örneği olan bu model, Amerikalı mimar Louis Sullivan’ın bir nesnenin formunun, işlevini izlemesi gerektiği düşüncesini kusursuz biçimde somutlaştırır. Bu saat ayrıca ideal dalış saatinin, sade, işlevsel ve güvenilir bir aracın estetik ve teknik temellerini atmıştır.

Type caption for image (optional)

Koleksiyonumuza göz atmak için tıklayınız...