ROLEX VE SİNEMA
OSCAR ÖDÜLLERİ® VE VALİLİK ÖDÜLLERİ
Oscar Ödülleri® töreni: Bir başyapıtı ortaya çıkaran mükemmelliğe, ilhama ve teknik dehaya benzersiz bir saygı ifadesi.
FİLM SEZONUNUN ZİRVESİ
2017’den bu yana Rolex, geleneksel olarak Hollywood’daki Dolby® Theatre’da gerçekleştirilen Oscar Ödülleri®’nin Gururlu Sponsorudur. Dünya çapında 200’den fazla ülkede canlı yayınlanan bu eşsiz etkinlik, sinemayı kutlamaktan fazlasıdır; yıllar içinde, dünya çapında sinemanın çehresinin biçimlenmesine yardımcı olmuştur.
MÜKEMMELLİĞE SAYGI İFADESİ

Oscar Ödülleri® töreni, kişilerin meslektaşları tarafından takdir edilmesinden çok daha fazlasıdır. Verilen ilhamın ve duyguların yanı sıra yapım sürecine, teknik ustalığa ve bir filmin yapımındaki diğer her şeye dair bir kutlamadır. Rolex’in kurucusu Hans Wilsdorf’un en sevdiği ifadeyi ödünç alırsak “güzel yapılmış bir işe” övgüdür. Sinema aynı zamanda hem sanat hem bilim hem de endüstridir ve Oscar Ödülleri® seremonisi sinemanın her bir yüzüne ışık tutar.

Mükemmellik için çaba gösteren ekiplerin başarılarını ve gayretlerini ödüllendirdiği için Oscar Ödülleri® töreni, Rolex’in kendisi için benimsediği değerleri yansıtır.

ROLEX VE SİNEMA SANATLARI VE BİLİMLERİ AKADEMİSİ: MÜKEMMELLİKTE BULUŞAN TARİHİ ORTAKLIK

2017’de Rolex, film endüstrisinin en yüksek otoritesi, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin ortağı oldu. Her ikisini bir araya getiren, mükemmeliyete, filizlenen yeteneklere, ilerlemeyi teşvike ve bilginin sonraki nesillere aktarılmasının önemine dair paylaştıkları inançtı.

Rolex, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin Yegâne Resmî Saat’i ve Oscar Ödülleri®’nin Gururlu Sponsoru ve Valilik Ödülleri’nin Özel Sponsoru olmuştur. Rolex aynı zamanda, Eylül 2021’de Los Angeles’ta açılan Akademi Sinema Müzesi’nin Kurucu Destekçisi ve Resmî Saat’idir.

Rolex, değerli bireyleri sinema alanındaki yaşam boyu başarıları için ödüllendiren Valilik Ödülleri’nin Özel Sponsorudur.

OSCAR ÖDÜLLERİ® VE VALİLİK ÖDÜLLERİ

Rolex ve Oscar Ödülleri® Greenroom’u

Rolex, Oscar Ödülleri®’nin ön odası niteliğindeki Greenroom’un resmî ev sahibidir. Oscar Ödülleri® seremonisinde, sahneye çıkmadan önce ve çıktıktan sonra, bazıları gıpta edilen heykelcikle geri dönen adaylar ve sunucular, bu salonda toplanır.

Rolex her sene Greenroom için ziyaretçileri içine çeken benzersiz bir deneyim ve yeni bir dekor geliştirir. 2024 yılında, ışıltılı ve narin ve doğayı çağrıştıran bir ortamın ilham veren bir temsili söz konusu. Rengarenk bir evren yaratmak için doğal unsurlar ve organik yapılar bir araya geliyor.

Ürün Başarıyla Sepetinize Eklenmiştir
Whatsapp