PERPETUAL 1908
MODERN BİR KLASİSİZM
Zarif, klasik ve şüphesiz çağdaş olan Perpetual 1908, Rolex’in çağlar boyu süren cesur ruhunu ölümsüzleştirir. Markanın saatçilik dünyasında gerçekleştirdiği sayısız inovasyonun yanı sıra estetik mirasının da vârisi olan saat, markanın mükemmellik arayışında yeni bir dönüm noktasını işaret eder. Rolex’in saatçilik becerisinin güzel bir örneği olan ve Üstün Kronometre sertifikasına sahip bu saat, klasisizmi geleceğe taşır.
Rolex, markanın 1908’de kuruluşundan bu yana, kurucusu Hans Wilsdorf’un temel inancını yani kol saatlerinin geleceğinin üstün performanstan ayrı tutulamayacağı düşüncesini kendine rehber edinmiştir. 1908 modeli otomatik kurmalı bir kol saatinin tüm temel özelliklerini bir araya getiriyor: Kronometrik dakiklik, su geçirmezlik, otonomi, konfor ve dayanıklılık.
KLASİK STİL, DAİMA YENİ BAŞTAN
Hans Wilsdorf’un devrim yaratan inovasyonları, kol saatinin teknik özellikleriyle ilgili olsa da, son derece güçlü bir estetik vizyonun da meyvesiydiler. 1908 modelinin 18 karat sarı veya beyaz altın kasasının silüetinin yanı sıra kadranının tasarımı da, özgün Oyster Perpetual saatlerin hem klasik hem de son derece modern olan ruhunu yansıtır. Estetik bir imza niteliğindeki hafif bombeli ve yivli çerçevesi, her bakımdan zarafet arayışının göstergesidir.
GEÇMİŞİ BUGÜNLE BULUŞTURAN ŞIK TASARIM
3, 9, ve 12 Arap rakamları ve saat 6 konumunda küçük saniye sayacı ile 1908 saati, 1931 yılından Oyster Perpetual stilini yeniden yorumluyor ve ona cesur bir biçimde modernlik kazandırıyor. Kadranı zarafet ile şıklığı buluşturuyor: 18 karat altından eğimli saat imleriyle rakamlara karşın, yoğun beyaz veya yoğun siyah kadran. Safirden bombeli kristal ile korunan kadranın çevresinde demiryolu raylarını hatırlatan zarif dakika ölçeği yer almaktadır. 1908 modeli dikkat çekici ibrelerle donatılmıştır: Akrep kılıç şeklindedir, halka taşıyan bir ibre ise saatleri gösterir.
HEYECAN VERİCİ BİR GÖRÜNÜM İÇİN ŞEFFAF BİR KASA KAPAĞI
Rolex, şeffaf kasa kapağından mekanizmasını gözler önüne seren bir saat sunarak saatçilik geleneğini vurgularken yeniliklere imza atmaya devam ediyor. 18 karat sarı altından üç kollu bir ajurlu rotora sahip olan kalibre 7140, optimum hale getirilmiş bir bilyeli rulmandan yararlanır ve üstünde ‘Chronometer Perpetual’ yazısı bulunur. Mekanizma özenli finişlere ve bantlar arasında cilalı oluklarla yeniden yorumlanan geleneksel bir saat süslemesi olan özel Côtes de Genève’e sahiptir. Neredeyse çizilmez olan safirden yapılmış pencere, Rolex için mekanizmanın estetiğinin, en az performansı kadar önemli olduğunu kanıtlar.
KALİBRE 7140: PERFORMANS VE ZARAFET
Rolex’in saatçilik mühendisleri, 1908’e güç vermesi için tümüyle yeni bir otomatik kurmalı mekanizma olan ve zamanın merkezî akrep ve yelkovan ile saat 6 konumundaki küçük saniye ibresiyle görüntülenmesini sağlayan kalibre 7140’ı geliştirdi. Tamamen şirket bünyesinde geliştirilen ve üretilen bu mekanizma için beş patent başvurusu yapılmıştır. Mekanizmanın çağdaş tasarımı, olağanüstü performansı garanti altına almak için Rolex Manüfaktürü’nün, silikon Syloxi pandül, nikel-fosfor alaşımından Chronergy eşapman - her ikisi de güçlü manyetik alanlara karşı dirençlidir - ve balansı ile çelik çarkı saatin alabileceği darbelerden koruyan Paraflex şok emiciler dâhil kimi önemli inovasyonlarını bünyesinde bir araya getirir.
PERPETUAL 1908'İ BİZZAT KEŞFETMEK İÇİN BİZİ ZİYARET EDİN
Resmî Satış Noktası olarak, Rolex saatleri satışında yetkili olan yegâne satış noktaları arasında yer almaktayız. Gerekli becerilerimiz ve teknik uzmanlığımızla, bir ömürlük tercihinizi yapmanız için size destek oluyoruz.
Ürün Başarıyla Sepetinize Eklenmiştir
Whatsapp