Rolex Lady-Datejust
Zarif güzellik

Bir kadın için tasarlanmış, klasik bir saat. Kimileri Oyster Perpetual Lady‑Datejust’ımızı bu şekilde tanımlayabilir. Belki de haklıdırlar. 20. yüzyılın başlarından beri Rolex, efsanesini yaratan tüm modellerdeki mükemmeliyet standartlarının aynılarıyla, her kadının bileğine uyan saatler tasarlamış ve üretmiştir. Eğer “klasik”, her daim daha yüksek standartları takip etmekse, bir yandan geleneği sürdürürken diğer yandan zarafetle hassasiyeti, incelikle dayanıklılığı, güzellikle performansı bir araya getirmekse… o hâlde Lady-Datejust gerçekten de bir kadın için tasarlanmış klasik bir saattir.
Rolex’in klasik feminen saatlerinde zirve. Rafine bir cazibe, stil ve teknik performans.
Rolex tarihinin temel taşlarından biri
Öncü kadınlar, Rolex tarihinde her zaman önemli bir yere sahip olmuştur. Markanın ilk günlerinden itibaren, kendi güçlerini ortaya koyma çabalarında onlara destek olan özel saatlerin geliştirilmesine ilham vermişlerdir. Lady-Datejust, öncü olmaya cesaret edenlere bir övgüdür. Klasik zarafet ve teknik performansı bir araya getirmenin yanında hassasiyetin de sembolüdür.
Datejust’ın varisi
1957’de sunulan Lady-Datejust, 1945’teki lansmanından bu yana tarz ve teknik performansla eş anlamlı olan, simgeleşmiş Rolex saat Datejust’ın tüm özelliklerini barındırır. Bu tarihli kronometrenin kadınlara özel versiyonu olan Lady-Datejust, Datejust’ın zarafetini, ince bileklere muhteşem şekilde uygun olan daha küçük bir boyutta sunar.
Birçok versiyon
Pırlantalarla bezeli veya sedeften yapılma, parlayan güneş desenli kadranlarıyla Lady-Datejust o kadar çok seçenek sunar ki kullanıcılar kendi kişiliklerini yansıtacak bir saati her zaman bulabilirler. Lady-Datejust versiyona bağlı olarak bombeli, yivli veya pırlantalı çerçeveyle sunulur.
Özel malzemeler
Lady-Datejust’ın Oystersteel çelik, 18 kt sarı, beyaz veya Everose altın ya da Oystersteel çelik ve altının üç çeşidinden (beyaz, sarı ve Everose) birini bir araya getiren Rolesor versiyonları mevcuttur.
28 mm Oyster kasa
Lady-Datejust’ın 28 mm Oyster kasası, orantı, dayanıklılık ve zarafetin muhteşem birlikteliğidir. Farklı biçimde şekillenmiş orta kasa, paslanmaya karşı son derece dayanıklı Oystersteel çelik ya da 18 kt altın bloktan oyularak yapılır. 100 metre derinliğe kadar su geçirmezlik garantisine sahiptir.
İkonik bilezikler
Lady-Datejust versiyona bağlı olarak üç parça bağlantılı, katlanır Oysterclasp tokalı Oyster bilezik, 1945’te Datejust için özel olarak yaratılan, beş parça bağlantılı, Crownclasp tokalı Jubilee bilezik veya üç parçalı bağlantılı, Crownclasp tokalı President bilezikle sunulur.
Perpetual kalibre 2236
Lady-Datejust, tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş otomatik kurmalı mekanik bir saat mekanizması olan kalibre 2236 ile donatılmıştır. Mimarisi onu olağanüstü şekilde hassas ve güvenilir kılar. Kalibre 2236, Rolex patentli ve marka tarafından üretilen silikon Syloxi pandüle sahiptir. Manyetik alanlara karşı dayanıklı olan Syloxi pandül, sıcaklık değişimleri karşısında mükemmel stabilite sağlar. Patentli geometrisi sayesinde her pozisyonda hassasiyetini korur.
Üstün Kronometre sertifikası
Bütün Rolex saatleri gibi Lady-Datejust da, Superlative Chronometer (Üstün Kronometre) sertifikasına sahiptir. Bu unvan, markanın atölyesinden çıkan her saatin Rolex’in kendi laboratuvarlarında ve kendi kriterlerine uygun olarak yürütülen bir dizi testi başarıyla geçtiğinin kanıtıdır. Üstün Kronometre statüsü, tüm Rolex saatlere eşlik eden yeşil mühürle temsil edilir ve beş yıllık uluslararası garantiyi de beraberinde getirir.